Вітрова енергія – основа екологічності та альтернативної електрики
Опубликованно 06.12.2022 09:01
Збільшення кількості електроенергії, що виробляється альтернативними джерелами, дозволяє суттєво скоротити негативний вплив на довкілля. Тим більше, багато країн створюють приємні пільги для таких виробників, і Україна не є винятком. Понад 12 років працює «зелений» тариф, за яким кожен бажаючий може виробляти будь-яку кількість зеленої енергії, щоб потім продати державі.
Розвиток вітрової енергетики
На 2021 рік в Україні працює 34 станції з огляду на ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Багато хто розміщується на узбережжі морів, а деякі розташовані на схилах карпатських гір. Докладніше вивчити все це можна тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/galuz-vitroenergetiki-shlyah-do-ekologizatsii-virobnitstva-elekt/, де заразом проаналізувати особливості та умови торгівлі такою енергетикою. Інформація актуальна та відповідає законам станом на 2022 рік.
Потужність усіх станцій на 2021 рік становить 1673 МВт. Багато хто з них є повноцінними промисловими підприємствами, генеруючи велику кількість електроенергії. Також є невеликі станції, які здатні задовольняти запити невеликих сільських господарств чи підприємств.
Поточний стан галузі
Через бойові дії немає можливості відновити роботу всіх вітрових електростанцій. До того ж, деякі з них зруйновані, як і об\'єкти критичної інфраструктури в багатьох містах країни. Загальна потужність знижена з 1673 до 372 МВт. Але в Одеській та Львівській областях кілька станцій продовжують працювати.
При погіршенні ситуації можлива лише вітрова енергетика поряд із сонячними батареями можуть стати єдиними джерелами світла. Великим плюсом стало підключення української енергетичної системи до європейського ринку, що дозволяє не лише імпортувати електроенергію, а й експортувати.
Перспективи розвитку
Відновлення української енергетики супроводжуватиметься великою кількістю кроків. Будуть залучені інвестори та досвідчені фахівці для подальшого розвитку. Швидше за все, новим підприємствам надаватимуться великі пільги та вигідні знижки. Створення додаткових фондів також дозволить якнайшвидше відновити відповідну інфраструктуру.
Прийнятні умови для безпечної реалізації електроенергії вже створено. Йдеться про Українську енергетичну біржу, де є велика кількість можливостей для реалізації електроенергії будь-якого обсягу. Покупці можуть пройти реєстрацію та акредитацію, щоб вибрати оптимальний аукціон та залишити заявку на участь у ньому.
Особливості електронної торгівлі
Після реєстрації необхідно ознайомитись зі списком актуальних торгів у спеціальному календарі. Після вибору аукціону слід сплатити гарантійний внесок і додатковий платіж за обробку інформації. Необхідно подати документи на участь в аукціоні, а за фактом настання торгів зробити довгоочікувані ставки.
Новачки можуть скористатися навчальними матеріалами, а також звертатися до служби підтримки. Фахівці дадуть відповіді на всі питання та нададуть актуальні консультації щодо взаємодії з біржею.
Категория: Автобизнес