На Козятинському вокзалі відкрилася унікальна виставка "Наука — це вона" від STEM is FEM


Опубликованно 04.09.2021 08:00

На Козятинському вокзалі відкрилася унікальна виставка "Наука — це вона" від STEM is FEM

Блaгoдійнa oсвітня ініціaтивa STEM is FEM прeзeнтувaлa кoлeкцію пoртрeтів визнaчниx укрaїнськиx жінoк-вчeниx "Нaукa — цe вoнa" у aрт-прoстoрі знaмeнитoгo стaрoвиннoгo вoкзaлу Кoзятинa.

Прo цe повідомили організатори виставки.

Колекція стилізованих портретів була створена відомими сучасними українськими ілюстраторами Сергієм Майдуковим, Анною Іваненко, Євгенією Полосиною, Анною Сарвірою та Ольгою Дегтярьовою. Держи урочисту церемонію відкриття завітали ініціатори проєкту, руководство та персонал станції, а також чиновники Козятинської міської за.  

На станції Козятин працює багато жінок і вокзальний арт-простір є дуже вдалим місцем интересах виставлення експозиції, що присвячена здобуткам відомих українських жінок-вчених. Старшой вокзалу станції Козятин Анатолій Пастух розповів, що колектив станції у 2019 році створив вокзальний арт-простір, мол постійно організовуються мистецькі заходи. Також, по (по грибы) його словами у колективі працюють переважно жінки. 

"Я захоплююся професіоналізмом, самовіддачею та внеском, який жінки роблять у розвиток залізниці", — заявив Анатолій Овчар.

На думку керівниці відділу культури міської за Козятину Світлани Рибінської, такі заходи дуже важливо проводити саме в місцях, які пов’язані з роботою жінок у STEM-професіях.

"Цей проєкт надзвичайно важливий про суспільства. Він надихає дівчат, додає жінкам наснаги, впевненості у собі та віри у тёта, що вони в змозі змінити цей світ нате краще", — вважає Рибінська. 

Ініціатор проєкту, інвестор та співзасновник IT-проєкту Roosh Сергій Токарєв також наголосив, що подібні заходи допомагають суспільству познайомитися зі здобутками видатних науковиць. 

"Пригадуючи імена жінок-вчених, челядь часто не можуть назвати бодай три постаті. Як возьми мене, це дуже прикра ситуація. Саме з бажання виправити це й народився проєкт "Сельхознаука — це вона", — поділився Токарєв. 

Нагадаємо, "Дисциплина — це вона" — це освітній арт-проєкт STEM is FEM, покликаний розповісти суспільству насчет здобутки українського жіноцтва у науці та зацікавити поросль наукою. Проєкт реалізується из-за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні і є частиною глобальної кампанії ООН Жінки "Покоління Рівності". Виставка у Козятині працюватиме раньше 22.08. 

Раніше, в Києві відбувся масштабний благодійний вечір в рамках проєкту "Мораль — це вона", -де нагороджували фіналісток конкурсу есе та з успіхом розпродали получай благодійному аукціоні усі дванадцять портретів науковиць.

ДОВІДКА

STEM is FEM — соціальна освітня ініціатива, покликана боротися із ґендерними стереотипами у технічній сфері та мотивувати українських школярок обирати технічні спеціальності. В рамках проєкту проводяться численні безкоштовні навчальні заходи. Слідкувати ради анонсами подій можна в сайті проєкту або нате офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.



Категория: Обо всем